Fantastik Canavarlar 2

Fantastik Canavarlar 2 etiketine ait haberler listeleniyor.

Fantastik Canavarlar 2 Filmine Callum Turner Katıldı!

23 Nis 2017
Sinema Dünyası
Balık

Callum Turner filmde Newt Scamander’ın kardeşini canlandıracak!

Variety ve Warner Bros. Pictures’ın haberine göre Green Room ve Assassin’s Creed performanslarıyla başarı yakalayan İngiliz aktör Callum Turner Fantastik Canavarlar 2 filminin kadrosuna dahil oldu. Filmde Turner, Newt Scamander’ın kardeşini canlandıracak. Turner ayrıca yakın zamanda drama filmi olan The Only Living Boy in New York’ta Kate Beckinsale, Pierce Brosnan ve Jeff Bridges karşısında performans göstericek.

Büyülü Harry Potter evreninin spin-off projesi Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? geçtiğimiz Kasım ayında vizyona girmiş ve ülkemizde toplamda 552.082 seyirciye ulaşmıştı. Yurtdışında ise daha yoğun ilgi gören film ABD’de 233,5 milyon dolar, dünya çapında ise 812 milyon dolar kazanan fantastik yapımın devam halkası geleceği biliniyordu. Üçleme olarak planlandığı açıklanan filmin devam halkasından yepyeni bir kadro gelişmesi geldi. Ünlü oyuncu Jude Law, Harry Potter evreninin en sevilen karakterlerinden Hogwarts müdürü Albus Dumbledore’un gençliğini canlandırmak üzere kadroya dahil olduğu daha önce duyurulmuştu.
Serinin devam halkalarında da David Yates’in yönetmen koltuğuna oturacağı bilinen üçlemede Edward Scissorhands, Dark Shadows, Karayip Korsanları, Alis Harikalar Diyarında ve Sleepy Hollow gibi fantastik filmlerde boy göstermiş olan Johnny Depp’in de “Gellert Grindelwald” olarak yer alacağı biliniyor. Avrupa’da büyücü savaşına sebep olan Grindelwald ile Dumbledore karşı karşıya gelecekler. Henüz Hogwarts’ta öğretmenlik yapmakta olan Dumbledore’un nasıl bir şekilde karşımıza çıkacağı merak konusu.
Ünlü yazar JK Rowling bu filmde de senaristlik görevini üstlenecek. Merakla beklenen film ülkemizde 16 Kasım 2018 tarihinde vizyona girecek!